Сім'ям

Ліга Медіаторів України

Що таке Сімейна медіація?

Сімейна медіація – перемовини конфліктуючих сторін за участю нейтрального посередника - медіатора, для пошуку рішення, яке буде прийнятним для всіх учасників сімейного спору та з урахуванням інтересів кожного.

Детальніше дивіться у відео за лінком: https://www.facebook.com/UkrainianMediationLeague/videos/136359530368015/

Сімейна медіація ефекивна завдяки своїм базовим принципам:

ПРИНЦИП ДОБРОВІЛЬНОСТІ

Учасники сімейної медіації добровільно розпочинають процес медіації і можуть у будь-який момент вийти з медіації, якщо будуть почувати себе некомфортно або небезпечно в цьому процесі, та якщо медіація не задовольняє потреби учасників процесу. Медіатор добровільно вступає в кожний процес і так само, як і сторони, може вийти з нього, розуміючи, наприклад, що не може бути корисний в даному випадку.

Для чого цей принцип?

Добровільність участі надає сторонам розуміння того, що участь в сімейній медіації – це їх власний вибір. Це взяття на себе відповідальності за результати процесу. Це їх усвідомлене рішення – домовитися и отримати можливість подальшого безконфліктного спілкування.

ПРИНЦИП НЕЙТРАЛЬНОСТІ

Медіатор залишається нейтральним та неупередженим на протязі всього процесу.

Що це означає?

Медіатор зацікавлений в вирішенні конфлікту, при цьому, його робота направлена на створення однакових умов для всіх сторін, для можливості висловитися і бути почутим. Медіатор підтримує баланс сил. Медіатор намагається зрозуміти кожну з сторін і допомагає це зробити іншим учасникам конфлікту.

Принцип нейтральності – один з найважливіших чинників успішної медіації.

ПРИНЦИП КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

Інформація, отримана в ході сімейної медіації не розголошується та не може бути використана без згоди всіх учасників сімейної медіації.

Чому це важливо?

Для створення безпечного місця для спілкування.

Для неприховуваного з’ясування всіх обставин і як наслідок – прозорому баченню всіма учасниками конфлікту ситуації з зовні.

Для можливості кожному з учасників бути відвертим, говорити про свої цінності та потреби, без з’ясування яких, пошуку  оптимального для всіх рішення буде неможливим.

На медіаторів, при цьому, накладається подвійна конфіденційність.

По відношенню до зовнішнього світу

По відношенню до учасників процесу

ДОБРОВІЛЬНІСТЬ – накладає відповідальність за результат процесу, що є додатковою мотивацією для пошуку спільного рішення.

НЕЙТРАЛЬНІСТЬ – відокремлює медіатора від сторін і допомагає вести процес з збереженням рівноцінного балансу сил.

КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ – створює безпечний простір для спілкування та спільного пошуку рішення.

Іноді у наших клиєнтів виникають запитання в чому ж відмінність сімейної медіації від психотерапії. Пропонуємо вам коротку інфографіку, яка змістовно відповідає на це питання.

undefined